U periodu od 28. i 29. aprila 2026. godine Crveni krst Crne Gore bio je domaćin regionalnog sastanka RIC grupe za Službu traženja i spajanje porodičnih veza. Na ovogodišnjem sastanku razmatrani su dalji koraci i akcioni plan za sprovođenje Strategije Službe traženja i spajanja porodičnih veza mreže Crvenog krsta i Crvenog polumjeseca i kako ih primijeniti u lokalnom kontekstu.
Jedna od glavnih tema je bio i planirani EU pakt za igracije koji će zemlje EU početi da sprovode od juna 2026. godine i kako će uticati na aktivnosti Službe traženja i programa migracija.
Osim toga, na sastanku su razmijenjeni primjeri iz prakse i iskustva u rješavanju pojedinih slučajeva vezanih za II svjetski rat, rat na prostoru bivše Jugoslavije 90-ih godina, ali i svakodnevne situacije i slučajevi sa kojima se Služba traženja susreće.
Sastanku su prisustvovali predstavnici nacionalnih društava Crvenog krsta Albanije, Bugarske, Grčke, Hrvatske, Slovenije i Crne Gore, kao i predstavnici regionalne kancelarije Međunarodnog komiteta Crvenog krsta.